2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha

2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha
2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha 2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha 2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha 2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha 2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha
Čajová cihlička o hmotnosti 250 g pochází z výborně fermentovaných listů větší velikosti s menší příměsí stonků. Sklizeň proběhla roku 2005 v oblasti Jinggu (prefektura...
Dostupnost: Na skladě
Model: PU0205
Cena: 338 Kč
Bez daně: 294 Kč

Dostupné varianty:


* Hmotnost:


Čajová cihlička o hmotnosti 250 g pochází z výborně fermentovaných listů větší velikosti s menší příměsí stonků. Sklizeň proběhla roku 2005 v oblasti Jinggu (prefektura Pu-erh). Perfektně zvládnutá fermentace proběhla v roce 2005. Poté byl čaj nalisován do tvaru cihly - Zhuan Cha [砖茶]. Čaj byl po celou dobu skladován v čistém a suchém skladu a tak je ideálně vyzrálý pro popíjení.

Oblast Jinggu se nachází v centrální části prefektury Pu’er. Primárními obyvateli jsou etnika Dai a Yi (osídlení této oblasti je datováno již pře 3000 lety). Většinu rozlohy Jinggu zabírají strmé hory dosahující výšky téměř 3000 m n. m., které prudce klesají až do údolí o nadmořské výšce pouhých 600 m n. m. Vládne zde subtropické monzunové klima s hojnými srážkami a vysokou relativní vlhkostí vzduchu po celý rok. Ideální prostředí pro pěstování kvalitních a zdravých čajovníků.

Zao Xiang [枣香; Zao-siang] doslova „Chuť jujube“. Jujube (Cicimek datlový) je prastaré ovoce, které se pěstuje v Číně přes 4000 let. Používá se do pokrmů a v tradiční čínské medicíně slouží jako lék na žaludeční obtíže a snižování krevního tlaku.

Yunnan Jinggu Tea Mill byl založen roku 1958 jako jedna ze šesti továren státní CNNP s kódovým označením „5“. Na konci roku 2003 byl podnik reformován do soukromého vlastnictví s novým názvem JingGu White Dragon Tea Industry Co., LTD., pod který paří i Jinggu Bai Long Tea Factory.

Charakteristika

Středně silně lisovaný list větší velikosti má hnědou až temně hnědou barvu. Vůně suchého listu je uhlazená s tóny připomínající sladké exotické plody jujube.

Vůně spařeného listu je silná s nádechem borového lesa a prvky sušených exotických plodů na pozadí. Nálev má zpočátku světle hnědou barvu, jež po pár nálevech přechytí do tmavě hnědé.  V chuti pak cítíme prvky kvalitní hořké čokolády, které rychle přecházející ve sladké tóny. Dochuť je pak střednědobá, sladká.

Doporučujeme dávkovat v menším množství a rychleji slévat.

Příprava

Kvalitní čaje si zaslouží pečlivou přípravu. Pro podrobnější popis různých druhů přípravy zavítejte na naše stránky do sekce Příprava čaje. Níže uvádíme zjednodušený popis klasické metody přípravy čaje. Někdy též nazývanou „Metoda dvou konviček“.

Tip: druhou konvičku můžeme nahradit džbánkem

o připravených šálků a 1. konvičky vlijeme horkou vodu, abychom si nádobí patřičně nahřáli. Vodu vylijeme do připravené nádoby (2. konvička, džbánek), do zahřáté (prázdné) 1. konývky vsypeme čaj (na 100 ml cca 3 g čaje). Zalijeme právě vroucí vodou. Louhujeme přibližně 10 sekund a sléváme do nalévací konývky (džbánku). Poté již můžeme čaj servírovat do předehřátých šálků. Takto můžeme připravit čtyři i více lahodných nálevů. Přičemž teplota vody zůstává a čas louhování se úměrně prodlužuje.

Oblast sběru

Informace o čaji si můžete stáhnout do svého počítače v PDF zde.

Souhrn
Název: 2005 Jinggu Bai Long „Zao Xiang“ Shu Zhuan Pu-erh Cha
Český přepis: Ťing-ku Paj-lung Zao-siang Šu Čuan Pchu-er-čcha
Výrobce: Jinggu Bai Long Tea Factory
Sklizeň: 2005
Produkce: 2005
Druh: Shu Pu'er (čaj pravý - černý čaj)
Balení: Originální balení od výrobce (viz foto)
Hmotnost: 250 g
Lokalita: Jinggu, prefektura Pu-erh, prov. Yunnan
Země původu: Čína
Min. trvanlivost do: Při správném skladování neomezená (čaj skladujte v temnu a suchu)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:
SLAVNÉ ČAJE ČÍNY, © 2010 - 2017