2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji

2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji
2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji 2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji 2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji 2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji
Základem čaje je středně fermentovaný tříděný materiál nejvyšší třídy (Yi Ji). Čaj byl sklízen roku 2010 v okolí vesnice Liu Bao (provincie Guangxi). Plantáže se...
Dostupnost: Na skladě
Model: LB0110
Cena: od 25 Kč
Bez daně: 22 Kč

Dostupné varianty:


* Hmotnost:Základem čaje je středně fermentovaný tříděný materiál nejvyšší třídy (Yi Ji). Čaj byl sklízen roku 2010 v okolí vesnice Liu Bao (provincie Guangxi). Plantáže se nacházejí na svazích hor v nadmořské výšce až 500 m n. m. Prostředí hor se zelenými lesy a velkou vlhkostí jsou ideální prostředí pro růst kvalitního čaje. Po nalisování zrál v 50 kg bambusových koších po dobu tří let v Guangxi Wuzhou Tea Factory. V roce 2013 byl uvolněn k prodeji v celých 50 kg koších.

Charakteristika

Úhledné, malé tmavě hnědo-zelené lístky dávají po zalití temně hnědý nálev s těžkou ovocně dřevitou vůní. V chuti lze rozpoznat těžké ovocné tóny přezrálého ovoce s dřevitými tóny peckovin (třešeň, višeň). Dochuť je pak dlouhodobá s intenzivními dřevitými a ovocnými tóny.

Čaj je svým kvalitním zpracováním a několikaletému zrání vhodný k popíjení. Případně lze čaj nechat dále zrát (ideálně ve větším množství).

O Guangxi Wuzhou Tea Factory 

Guangxi Wuzhou Tea Factory je čajová továrna, která byla založena 18. ledna 1953. Nachází se ve městě Wuzhou (provincie Guangxi), jenž je situováno do údolí řeky Yuanyang.

Továrna se rozkládá na ploše 30 000 m2, přičemž pro zpracování čaje je vyčleněno 17 000 m2 a pro zrání dalších 4000 m2. Továrna kromě čaje Liu Bao vyrábí i jiné čaje (jasmínové, zelené, zdravotní apod.)

Továrna má svou vlastní stabilní základnu surovin, u které může zaručit neužívání pesticidů při pěstování čaje a splňovat tak přísné národní normy. 

Značka Three Crane Brand (tři volavky) a Hegang brand jsou registrované ochranné známky továrny.

Příprava

Kvalitní čaje si zaslouží pečlivou přípravu. Pro podrobnější popis zavítejte na naše stránky do sekce Příprava čaje. Níže uvádíme zjednodušený popis klasické metody přípravy čaje. Někdy též nazývanou „Metoda dvou konviček“.

Tip: druhou konvičku můžeme nahradit džbánkem

Do připravených šálků a 1. konvičky vlijeme horkou vodu, abychom si nádobí patřičně nahřáli. Vodu vylijeme do připravené nádoby (2. konvička, džbánek), do zahřáté (prázdné) 1. konývky vsypeme čaj (na 100 ml cca 5 g čaje). Zalijeme právě vroucí vodou. Louhujeme přibližně 20 sekund a sléváme do nalévací konývky (džbánku). Poté již můžeme čaj servírovat do předehřátých šálků. Takto můžeme připravit čtyři i více lahodných nálevů. Přičemž teplota vody zůstává a čas louhování se úměrně prodlužuje.

Oblast sběru/produkce

Informace o čaji si můžete stáhnout do svého počítače v PDF zde.

Souhrn
Název: 2010 Liu Bao Three Cranes Brand „05117“ Yi Ji
Český přepis: Liou-pao θriː kreɪn’s brænd I-ťi
Výrobce: Guangxi Wuzhou Tea Factory (Three Crane Brand)
Sklizeň: Druhá jarní roku 2010
Produkce: 2010
Druh: Hei Cha [tmavý čaj], (čaj pravý - černý čaj)
Balení: Alu sáček se zipem
Hmotnost: 50 g, 10 g (dle výběru)
Lokalita: Liubao a Wuzhou, kraj Cangwu, provincie Guangxi
Země původu: Čína
Min. trvanlivost do: Při správném skladování neomezená (čaj skladujte v temnu a suchu)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:
SLAVNÉ ČAJE ČÍNY, © 2010 - 2017