2016 Černý čaj Ťin-mao-chou (Zlatá opice)

2016 Černý čaj Ťin-mao-chou  (Zlatá opice)
2016 Černý čaj Ťin-mao-chou  (Zlatá opice) 2016 Černý čaj Ťin-mao-chou  (Zlatá opice) 2016 Černý čaj Ťin-mao-chou  (Zlatá opice)
Ťin-mao-chou [金毛猴; Jin Mao Hou] je jedním ze slavných Fu-ťienských čajů. Fuťien je proslavená především výrobou prvotřídních oolongů, ale též je považován za kolébku vzniku...
Dostupnost: Vyprodáno
Model: BT0216
Výrobce: ---
Cena: 128 Kč
Bez daně: 111 Kč

Dostupné varianty:


* Hmotnost:

Ťin-mao-chou [金毛猴; Jin Mao Hou] je jedním ze slavných Fu-ťienských čajů. Fuťien je proslavená především výrobou prvotřídních oolongů, ale též je považován za kolébku vzniku černých čajů (červených v čínském dělení), které byly po dlouhá desetiletí dováženy nejen do Anglie.

 Název čaje je odvozen od podobnosti ochmýřených zlatavých vrcholových pupenů, které připomínají srst čínských zlatých opic. Ťin-mao znamená zlatý a Chou je označení pro opici.

List byl sklízen v prefektuře Ning-te [Ningde] ve formuli vrcholový pupen a jeden list. Následně byl mistrně a ručně zpracován do podoby tenkých drátků.

Charakteristika

Suchý list je drobný drátkovitý tmavé barvy doplněnými ochmýřenými zlatavými vrcholovými pupeny. Po spaření vydává lehce dřevité, těžce sladké ovocné tóny. Nálev oranžovo-červené barvy. V chuti pak dominuje plná ovocně sladká složka.

Příprava

Čaj lze připravit jednoduchou (klasickou) metodou nazývanou „Metoda dvou konviček“.

Do připravených šálků a 1. konvičky vlijeme horkou vodu, abychom si nádobí patřičně nahřáli. Vodu vylijeme do připravené nádoby (2. konvička, džbánek), do zahřáté (prázdné) 1. konvičky vsypeme čaj (na 100 ml cca 3 g čaje). Zalijeme vroucí vodou (99 °C). Louhujeme přibližně 20 s a sléváme do 2. konvičky či džbánku. Poté již můžeme čaj servírovat do předehřátých šálků. Takto můžeme připravit další dva až tři nálevy. Přičemž teplota vody zůstává stejná a čas louhování se úměrně prodlužuje.

Oblast sběru/produkce

Informace o čaji si můžete stáhnout do svého počítače v PDF zde.

Souhrn
Název: 2016 Jin Mao Hou Hong Cha
Český přepis: Ťin-mao-chou Chung-čcha
Výrobce: Lokální sklizeň od farmářů
Sklizeň: Jaro 2016
Produkce: Jaro 2016
Druh: Červený čaj, (čaj pravý - černý čaj)
Balení: Alu sáček se zipem
Hmotnost: 50 g
Lokalita: Fu'an, prefektura Ningde, provincie Fujian
Země původu: Čína
Min. trvanlivost do: 04/2018 (čaj skladujte v temnu a suchu)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:
SLAVNÉ ČAJE ČÍNY, © 2010 - 2018