1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g

1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g
1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g 1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g 1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g 1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g 1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“ 10 g
Nabízený čaj pochází z 50. let 20. století. Byl určen pro manažery cínových dolů v Malajsii. Jedná se o nejvyšší, v té době produkovanou třídu...
Dostupnost: Na skladě
Model: LB0150V
Cena: 2 248 Kč
Bez daně: 1 955 Kč

Dostupné varianty:


* Hmotnost:


Nabízený čaj pochází z 50. let 20. století. Byl určen pro manažery cínových dolů v Malajsii. Jedná se o nejvyšší, v té době produkovanou třídu tohoto čaj. Naštěstí nebyl manažery použit a dochoval se pro další generace. Po celou dobu zůstal uskladněn v suchém a čistém skladu v Malajsii. Díky tomu si dokázal zachovat charakteristické prvky čajů Liubao.

Označení v názvu čaje „Pu Tian Gong Qing“ [普天共庆] by se dalo volně přeložit jako „Všichni jsou šťastni“. Tento konkrétní čaj byl zařazen i do knihy pojednávající o Liu Bao. Tou knihou je Lao Liu Bao Tu [馬來西亞 – 老六堡圖, Fotografie archivních Liu Bao], publikovanou panem Chop Xiang Xing a vydanou v Malajsii roku 2010.

Charakteristika

Suchý list je charakteristický svou hnědou až tmavě hnědou barvou, která svědčí o „suchém“ způsobu skladování. Vlivem lisování jsou jednotlivé listy spojeny do menších shluků, které však lze poměrně lehce oddělit.

Spařený list vydává typickou jemnou ořechovou vůni (arekový oříšek), která je doplněna o prvky exotických dřevin. Nálev má jasnou rudo-hnědou barvu. Chuť bohatá, vyvážená, ušlechtilá, stimulující s příjemnými dřevitými a ořechovými tóny. Chuť v ústech přechází od jemných nahořklých tónů (arekový oříšek) až po intenzivní sladké tóny v závěru. 

Dochuť je pak jemná, dlouhodobá se sladkými tóny, které jsou nepatrně doplněny o hořké (ořechové) nuance.

Příprava

Kvalitní čaje si zaslouží pečlivou přípravu. Pro archivní Liu Bao se nejvíce hodí neglazovaná konvička z Yixingské hlíny. Nádobí si pečlivě předehřejeme a poté můžeme přistoupit k přípravě čaje.

Do konvičky vsypeme odměřené množství čaje (cca 5 g na 100 – 120 ml konývku). Provedeme dvojitý oplachovací nálev – zalití čaje vroucí vodou a po 1 s slít. Tyto nálevy nepijeme, ale použijeme např. na polití konvičky či čajových maskotů.

První nálev zalijeme vroucí vodou (99 °C) a necháme louhovat 15 s. Další nálevy zaléváme opět vroucí vodou (99 °C) a louhujeme v těchto časových intervalech 10/15/30/45 s atd.

Pro přípravu čaje můžete též vyzkoušet přípravu metodou nazývanou Gongfu Cha. Pro podrobnější popis zavítejte na naše stránky do sekce Příprava čaje.

Oblast sběru/produkce

Informace o čaji si můžete stáhnout do svého počítače v PDF zde.

Souhrn
Název: 1950's Liu Bao „Pu Tian Gong Qing“
Český přepis: Liou-pao Pchu Tchien Kung Čhing
Výrobce: ---
Sklizeň: 50. léta 20. století
Produkce: 50. léta 20. století
Druh: Hei Cha [tmavý čaj], (čaj pravý - černý čaj)
Balení: Alu sáček se zipem
Hmotnost: 10 g
Lokalita: Liubao a Wuzhou, kraj Cangwu, provincie Guangxi
Země původu: Čína
Min. trvanlivost do: Při správném skladování neomezená (čaj skladujte v temnu a suchu)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Captcha
SLAVNÉ ČAJE ČÍNY, © 2010 - 2018