2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha

2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha
2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha 2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha 2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha 2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha 2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha
Pu-erh klasické receptury Jia Ji [甲级; Ťia-ťi, čínské označení A třídy kvality čaje], kterou vyrábí společnost Xiaguan TF již od roku 1951. Základem čaje je...
Dostupnost: Na skladě
Model: PU0305
Cena: 488 Kč
Bez daně: 424 Kč

Dostupné varianty:


* Hmotnost:


Pu-erh klasické receptury Jia Ji [甲级; Ťia-ťi, čínské označení A třídy kvality čaje], kterou vyrábí společnost Xiaguan TF již od roku 1951. Základem čaje je kvalitní 1 - 2 roky stará Mao cha. Lisování do podoby Tuo Cha proběhlo v červenci roku 2005. Čaj je již dostatečně vyzrálý a vhodný k okamžitému popíjení. Má však i potenciál k dlouhodobější archivaci.

Tuo Cha [沱茶; Tchuo-čcha] - je označení tvaru lisovaného čaje Pu-erh do tvaru hnízda (polokoule s jamkou na vnitřní straně).

Předchůdcem dnešní společnosti Xiaguan Tea Factory byla „Yong Chang Xiang“, zaležena byla na sklonku panování dynastie Qing. Roku 1902 poprvé použili lisování do tvaru Tuo Cha (tvar hnízda), který je charakteristický větším povrchem umožňující lepší vysychání a urychlení fermentace. Firma v podobě jak ji známe dnes, byla založena roku 1941 ve městě Dali v provincii Yunnan. Od roku 1991 je držitelem ochranné známky s logem jeřábu v kruhovém poli.

Charakteristika

Středně silně lisovaný list tmavě zelené. Spařený list vydává svěží vůni s výrazným medově nasládlým nádechem. Světle hnědý nálev harmonické chuti v počátku s lehce nahořklým základem, který  přechází v příjemně natrpklé tóny přecházející v zápětí do příjemně nasládlého závěru se střednědobým trváním.

Čaj je vhodný jak k okamžitému popíjení, tak i pro dlouhodobější archivaci.

Příprava

Kvalitní čaje si zaslouží pečlivou přípravu. Pro podrobnější popis zavítejte na naše stránky do sekce Příprava čaje. Níže uvádíme zjednodušený popis klasické metody přípravy čaje. Někdy též nazývanou „Metoda dvou konviček“.

Tip: druhou konvičku můžeme nahradit džbánkem

Do připravených šálků a 1. konvičky vlijeme horkou vodu, abychom si nádobí patřičně nahřáli. Vodu vylijeme do připravené nádoby (2. konvička, džbánek), do zahřáté (prázdné) 1. konývky vsypeme čaj (na 100 ml cca 7 g čaje). Zalijeme vroucí vodou (99°C). Louhujeme přibližně 15 sekund a sléváme do nalévací konývky (džbánu). Poté již můžeme čaj servírovat do předehřátých šálků. Takto můžeme připravit šest i více lahodných nálevů. Přičemž teplota vody zůstává a čas louhování se úměrně prodlužuje.

Oblast sběru

Informace o čaji si můžete stáhnout do svého počítače v PDF zde.

Souhrn
Název: 2005 Xiaguan TF „Jia Ji“ Sheng Tuo Cha
Český přepis: Sia-kuan Ťia-ťi Šeng-tchuo-čcha
Výrobce: Xiaguan Tea Factory
Sklizeň: Kombinace materiálu z let 2003 - 2004
Produkce: červenec 2005
Druh: Sheng Pu'er (čaj pravý - zelený čaj)
Balení: Originální balení od výrobce (viz foto)
Hmotnost: 100 g
Lokalita: pref. Xishuangbanna, Yunnan
Země původu: Čína
Min. trvanlivost do: Při správném skladování neomezená (čaj skladujte v temnu a suchu)

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Captcha
SLAVNÉ ČAJE ČÍNY, © 2010 - 2018