Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný

Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný
Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný Jingdezhen Gaiwan „Shan Shui“ 120 ml - ručně malovaný
Gaiwan [盖碗] nebo kantonsky zhong je čajové náčiní sloužící k přípravě a konzumaci čaje. Jeho tvar byl po staletí zdokonalován tak, aby byl jednoduchou pomůckou...
Dostupnost: Na skladě
Model: PR0016
Cena: 1 898 Kč
Bez daně: 1 569 Kč

Gaiwan [盖碗] nebo kantonsky zhong je čajové náčiní sloužící k přípravě a konzumaci čaje. Jeho tvar byl po staletí zdokonalován tak, aby byl jednoduchou pomůckou k přípravě čaje. S trochou zručnosti a cviku jej můžete používat ke každodenní přípravě čaje.

Nabízený porcelánový gaiwna pochází ze slavného čínského města Jingdezhen, kde se po staletí vyráběl a stále vyrábí nejkvalitnější porcelán. Gaiwan je kompletně ručně vyráběn v manufaktuře Shan Ci Fang a malován modrou glazurou od mistra Wu Hui. Vše bylo pak vypáleno v tradiční peci na dřevo. Jedná se tak o autentický a umělecký produkt podtrhující dlouholeté zkušenosti čínských mistrů keramiky. Mistr zvolil pro dekor motiv zvaný Shan Shui [山水; Hory a voda], jež je tradiční motiv čínské krajinomalby (známá již od 5. století) obsahující především hory, řeky a vodopády. Každá malby by měla mít tři základní komponenty: cestu (cestička, meandrující řeka, vodopád apod.), práh (bod kde končí cesta – hora, stín hory apod.) a srdce (ústřední bod malby, do kterého všechny prvky ústí).

Gaiwany se v drobných detailech liší (žádný není stejný) a tak se vám do ruky dostává opravdový originál, který bude okrasou nejedné čajové sbírky. Společně s gaiwanem vám zašleme leták (viz foto příloha) se základními informacemi o historii a obrázkový průvodce snadné přípravy čaje v gaiwanu.

Porcelán z Jingdezhen

Porcelán z města Jingdezhen je nejznámější keramika pocházející z Číny. Historie výroby sahá hluboko do minulosti. Obzvláště důležitý se stal za dynastie Song pro výrobu Qingbai (bílý porcelán překrytý zelenobílou glazurou). V samotném městě a blízkém okolí se nachází velké množství manufaktur i velkých podniků, které produkují keramiku od nejnižší třídy až po luxusní ručně vyráběné a malované kusy. Po nových i starých kusech je mezi sběrateli stále velký zájem.

V nedaleké oblasti Kaoling [高岭] se do nedávné doby těžil materiál pro výrobu porcelánu a dal tak název jílovitému materiálu, který nazýváme kaolín.

Další informace ohledně výroby porcelánu v Jingdezhen naleznete zde.

Místo produkce

Souhrn
Objem: 120 ml (k rysce pokličky)
Rozměry: 80 mm (výška vč. pokličky), 90 mm (průměr vršku misky), 95 mm (průměr tácku)
Manufaktura: Shan Ci Fang [善瓷坊] z města Jingdezhen
Autor malby. Wu Hui [吴辉]
Motiv malby: Shan Shui [山水; Hory a voda]
Balení: 1 ks porcelánového gaiwanu (poklička, miska, tácek) + informační leták
Lokalita: Jingdezhen, provincie Jiangxi
Země původu: Čína

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Captcha
SLAVNÉ ČAJE ČÍNY, © 2010 - 2018